Неділя, 19.05.2024, 17:43
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | 31.07-2.08.09 Їздили на фестиваль у Свірж !!! :):):) - Форум | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Форма входу
Пошук
Міні-чат
50
Друзі сайту
Статистика
sevama
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Модератор форуму: oxigen, Анатель, tvank, Bab4ik  
Форум » ЦІКАВЕ Й КОРИСНЕ » ЗУСТРІЧІ В РЕАЛІ :) » 31.07-2.08.09 Їздили на фестиваль у Свірж !!! :):):)
31.07-2.08.09 Їздили на фестиваль у Свірж !!! :):):)
ОксанкаДата: П`ятниця, 23.12.2011, 21:53 | Повідомлення # 1
яблучко
Група: Администраторы
Повідомлень: 1004
Статус: Offline
учасники лiтературних виступiв 31.07.09 о 13:00

Свирж

учасники лiтературного виступу, який представляє гутірка українських поетів Sevama

по 3 хв на виступ

1. Юрiй Рудницький
2. Варвара Черезова
3. Ельфiйка Галадріель
4. Наталка Клименко
5. Микола Iлькiв-Свидницький
6. Юля Смаль
7. Нiка Новiкова
8. Зоряна Биндас
9. Анна Смотрич
10. Оксана Яблонська
11.Мельник Людмила
12. Замість Андрія Деревенка, який приїде після обіду беремо когось із іншого гурту, наприклад із "Лесиного кадубу" Олену Пашук
13.Наталка Пасічник
14. Олександра Яблонська

вільний мікрофон:

1. Данило Судин
2. Наталя Солодкiна

==============================
Після обіду чиясь літературна сцена

1. Андрiй Деревенко


Мрії збуваються ! :)
 
ОксанкаДата: П`ятниця, 23.12.2011, 21:53 | Повідомлення # 2
яблучко
Група: Администраторы
Повідомлень: 1004
Статус: Offline
Точна програма :

Література*
День 1
13:00-13:40 – літературне об’єднання «Севама»
13:40-14:20 – літературний гурток ім.І. Драча «Дуля з маком»

14:20-15-00 – Союз «Плита»

15:00-16:00 – вільний мікрофон

16:00-18:00 – чоловіча література: Роман Скиба, Олександр Ірванець, Брати Капранови, Олесь Ільченко, Богдан-Олег Горобчук, Олег Коцарєв, Павло Коробчук, Дмитро Лазуткін, Влад Волочай, Максим Кабір, Сяргей Прилуцкі (та ін..)

День 2
13:00-13:30 – Полтавська поезія

13:30-14:30 – Всеукраїнський літературний проект «Без фільтра»

14:30-15-00 – літературна студія «Лесин Кадуб»

15:00-16:00 – вільний мікрофон

16:00-18:00 – жіноча література: Галина Крук, Світлана Богдан, Альбіна Позднякова, Лора Радченко, Ірина Шувалова, Вікторія Черняхівська, Олена Степаненко, Оксана Самара (та ін.)

День 3
13:00-13:40 – Неформальне літературне об’єднання «Ротонда»

13:40-14:20 – Західний фронт молодої поезії

14:20-15-20 – Мистецьке об’єднання «Остання барикада»

15:20-16:20 – вільний мікрофон

16:20-18:00 – Поетичний слем

*У програмі літературної сцени можливі зміни та доповнення, слідкуйте за оновленнями!


Мрії збуваються ! :)
 
ОксанкаДата: П`ятниця, 23.12.2011, 21:54 | Повідомлення # 3
яблучко
Група: Администраторы
Повідомлень: 1004
Статус: Offline
Спогади :)

Як би там не було, а на Свирж я їхала із-за літературної сцени. Усіх заявлених музичних виконавців я чула раніше, їх можна послухати у Києві. Правда, виступом Ніно Катамадзе я щиро втішалася, а у приїзд Цезарії Евори не вірила з тієї простої причини, що її виступ був записаний останнім у програмі. Для Діви такого рангу - це приниження. Її виступом вартувало би відкрити фестиваль, а не закривати. Пригадувався минулорічний фест "Трипільське Коло", коли Руслана виступала перед майже пустим полем, бо усі спішили на маршрутки, щоб їхати додому. На просте запитання: "Чому ти не залишаєшся на виступ Руслани ?" багато хто, і я у їх числі,
відповідали: "Що я її по телевізору не побачу? А не сяду на маршрутку, то чим доберуся додому ?".
Тож на Свирж я вибиралася із планами гарно виступити першого дня (дяка куратору літературної сцени Ірині Тимощенко за те, що sevama "відкривала" літературну сцену) і подорожувати далі. Оскільки серце моє було розбите, то збирати із нього черговий вітраж я хотіла подалі від Києва.
На моє щастя Наталка Клименко поділилася планами їхати далі і я попрохала її, як у казці: "Візьми мене із собою". Мені байдуже було куди їхати, аби їхати. Згодом я уже знала кінцеву мету нашої подорожі і у вікіпедії вичитувала інфо про ту місцину.
Із Києва нас мало їхати кілька чоловік. Проте мала кількість часу, відведена на учасника літсцени, збивала з пантелику. Якщо я і Наталка Клименко воліли подорожувати і користали із нагоди, то для Коки Черкаського, Миколи Пушкаря ця подорож була накладною, оскільки проїхати таку далеч лише для 3-хвилинного виступу було трохи не серйозно. Тому ми домовилися із ними про зустріч у Бандерштаті.
Квитки на потяг "Київ-Львів" ми придбали заздалегідь, навантажилися по вуха наплічниками (начебто нічого зайвого, а своїх 14 кг я скрупульозно перла усю подорож). Добре, що Юрко Рудницький поїхав раніше на фест і зайняв місця під намети та освоївся на місці.
Він же зателефонував мені і сказав, що магазин далеко, аж у селі: "Візьми пиво. Тут ще тільки виставляють торгові намети". Майже у останню хвилину я узяла холодильну сумку, кинула у неї 2 акумулятори та 4 банки пива і рушила у дорогу, навантажена аки в'ючна тварина.

Згодом виявилося, що на моєму наметі намальовані обриси саме цієї тварини :) :) :)


Мрії збуваються ! :)
 
ОксанкаДата: П`ятниця, 23.12.2011, 21:54 | Повідомлення # 4
яблучко
Група: Администраторы
Повідомлень: 1004
Статус: Offline
У Львові нас зустріли моя племінниця та її друзі, які теж їхали на фест. Олександра давно захоплюється поезією та ще не має відваги виповісти її чужим людям. Її подруга Таcя також не відважилася виступити біля вільного мікрофона, та нічого, усьому свій час.
Ми застали на вокзалi величезний натовп бажаючих їхати на фест і повну відсутність якої-небудь черги. Це був хаотичний натовп. Проходячи повз, я зустріла Олю Пошуруєву із друзями, ми привіталися, я ще просилася у чергу, та маршруток не було видно.
Часом снували волонтери. Леся казала, що напередодні їх було більше.
Одні волонтери вручали жовті картки для посадки, інші - наклеювали афіші на маршрутки.
Нам пощастило - ми їхали не у "Богдані", а у великому автобусі, де можна було зручно сидіти.
Водії брали до 10 чоловік стоячих. Це й зрозуміло, адже пасажири були незвичайні, а із величезними наплічниками. Стоячі умудрялися сідати на свої наплічники, щоб легше перебути
подорож.



Мрії збуваються ! :)
 
ОксанкаДата: П`ятниця, 23.12.2011, 21:55 | Повідомлення # 5
яблучко
Група: Администраторы
Повідомлень: 1004
Статус: Offline
Юрко розказував, як водій маршрутки, якою він їхав, спершу вихвалявся, що це його 4-та поїздка у Свирж (вочевидь, він заспокоював сам себе), а тоді заблукав.
Нам пощастило не менше, бо ми заблукали так само. У нас викликало здивування та неймовірну
радість те, що водій перепитував у місцевих жителів, де знаходиться Свирж - усі були переповнені відчуттями і жаданнями пригод.
Прибули ми у Свирж доволі рано. Ще було достатньо часу до нашого виступу. Ми зареєструвалися.
Дивно було записувати себе простим олівцем в учнівський зошит (навіть на перший sevama fest ми готували бланки із прізвищами учасників за абеткою). Нам почепили браслети зеленого кольору із рекламою "Нового каналу". Я залишила для реєстраторів список учасників нашої літературної сцени, щоб уникнути непорозумінь.
Потім ми почалапали (інакше не назвеш) через яри та стерню до наметового містечка, яке було
огороджене дротяною сіткою із охоронцями на вході. Слід відмітити, що охоронців було доволі -
по 3-4 на кожному вході і вони ретельно стежили за наявністю браслетів на руках.
До самого наметового містечка вели ями та виярки. Із важким наметом, який я ледве перла (ще у потязі нас питали чи ми НА фест чи ІЗ нього? такі ми були змучені від незвички), я ледво злізла і перелізла через ті перепони.
На дні яру була вода і лежала колода, яка час від часу крутилася, коли на неї хтось ставав.
Чистісінький тобі квест.


Мрії збуваються ! :)
 
ОксанкаДата: П`ятниця, 23.12.2011, 21:55 | Повідомлення # 6
яблучко
Група: Администраторы
Повідомлень: 1004
Статус: Offline
Місце під намет постійно відвойовувалося від сусідів. Народ прибував і прибував. Наш намет
стояв на самісінькому сонцепеку, одразу пішли спогади про Грицька Пательню та перебування на тій же пательні у якості вужа.
Дехто із прибулих умудрився виставити намети у лісочку навпроти. Першого дня там забороняли
виставляти намети.
А жаль. Цікаво, якій людині стрілило у голову розташувати намети на такому місці? Стерня по кісточки, босяком не пройдеш - колеться, купа будяків, які постійно ранять, ями, як на полі
після випасу худоби в дощ. Намет не можливо виставити на рівне місце, як не камінь, то стерня.
Саме наметове містечко було під нахилом десь у 30 градусів, ми постійно скочувалися. Ми вмостилися перекусити. Якраз поруч виявилася Вікторія Черняхівська, яка прийшла привітатися. Дуже мила дівчинка, знана мною ще із попередніх фестів. Я перезнайомила її із
нашими і пригадала, як вона класно провела відеопрезентацію у Ніжині на Гогольфесті.
До нас приєдналася Ніка Новікова, яку я із задоволенням перезнайомила із присутніми. Ми
балакали, фотографувалися, Ніка розказувала про свої подорожі на інші фестивалі - вона мала
цього літа величезне турне і у гори і на Шешори, Підкамінь і ще багато куди. Молодчинка! Оце я розумію - літо :) Я розпитувала чи має Ніка уже роботу, бо вона якраз закінчила навчання.





Мрії збуваються ! :)
 
ОксанкаДата: П`ятниця, 23.12.2011, 21:56 | Повідомлення # 7
яблучко
Група: Администраторы
Повідомлень: 1004
Статус: Offline
Після перекусу виявилося ще достатньо часу для відвідин замку. Чомусь ми одностайно подумали (і добре), що після літературної сцени буде запізно йти у замок. Тому, переодягнулися у строї для виступу (це особливо стосується мене. Саме напередодні майстриня художньої вишивки Зоя Романів привезла мені льняну сукню, яку вона пошила на моє замовлення, зроблене ще на Країні Мрій, де я придбала собі справжню космацьку плахту, а у моїх бойківських краях також використовуються сонячні кольори для одягу).
Ми з Наталкою узяли наші вірші, фотики і рушили із Юрком Рудницьким у подорож. Він уже знав де розташовується замок, дійти до якого можна було кількома шляхами - через нендзний місток, на якому стояли охоронці біля головної сцени і не пускали, через нещасну кладку, до якої треба було злізти глинисто-болотним спуском, та дорогою в обхід по технічній території. Ми вибрали останній шлях.
Дорогою зустрічали багато подорожуючих, які брели у напрямку водойми, чи верталися назад.
Нас зачарував млин, до якого ми не дійшли, зате сфотографували.



Мрії збуваються ! :)
 
ОксанкаДата: П`ятниця, 23.12.2011, 21:56 | Повідомлення # 8
яблучко
Група: Администраторы
Повідомлень: 1004
Статус: Offline
Замок стоїть на підвищенні, а понизу - заросле очеретом та ряскою озеро (чи став?), у якому
хлюпаються та плавають усі, кому не лінь, не зважаючи на напис "купатися заборонено".
Знемагаючи від спеки, ми утрималися від спокуси лізти у воду, прозорість та колір якої
викликали певні сумніви.
Повештавшись берегом та сфотографувавши усе цікаве, ми подряпалися круто вверх по схилу до замку. Юрій допомагав мені вилазити. Зате можу гордо сказати, що моє спортивне взуття та
небажання упасти мене рятували, як і дружня підтримка Юрка та Наталки :)
Наталка, мов гірська кізочка, вибиралася сама і усіляко відмовлялася від допомоги, посилаючись на досвід кримських подорожей.

Замок... Та, як замок. Древній, кам'яний, мурований. Закритий. Із мостом та кованими воротами.
Із гербом на стіні. Високий, у непоганому стані.









Мрії збуваються ! :)
 
ОксанкаДата: П`ятниця, 23.12.2011, 21:56 | Повідомлення # 9
яблучко
Група: Администраторы
Повідомлень: 1004
Статус: Offline
Ми сфотографували його і себе на ньому, оглянули руїни поруч та рушили у пошуках літературної сцени, яка на карті-схемі була позначена чарівною цифрою 10, проте знайти її було важко, оскільки ніхто із волонтерів чи охоронців не знав, де її шукати і махав рукою "десь там".







Мрії збуваються ! :)
 
ОксанкаДата: П`ятниця, 23.12.2011, 21:57 | Повідомлення # 10
яблучко
Група: Администраторы
Повідомлень: 1004
Статус: Offline
На щастя, телефонувала Іра Тимощенко і вела нас вказівками вірного пошуку.
Пройшовши через усе поле, минувши щось, що організатори назвали "VIP-зона" та 2 сцени,
обминувши чайну, ми нарешті добралися лісу, де вешталися чи сиділи учасники та бажаючі слухати поетичне слово.





Мрії збуваються ! :)
 
ОксанкаДата: П`ятниця, 23.12.2011, 21:57 | Повідомлення # 11
яблучко
Група: Администраторы
Повідомлень: 1004
Статус: Offline
Тут же була Лора Радченко, ми привіталися, обнялися і Лора одразу сказала: "То що, я
буду представляти твоїх учасників чи ти?". Оскільки на той час я ще не мала зеленого поняття,
що Лора модерує літературну сцену першого дня, то відповіла, що я. Лора вручила нам
роздруковану точну програмку із внесеними уточненнями, які я передавала Ірині Тимощенко
ще у останні дні, оскільки постійно хтось відмовлявся їхати, а хтось настійливо домагався і просився :)
Підійшла Іра Шувалова, розкрила обійми і ми обнялися.
Іринка і Лора завжди стильно виглядають. Лора дотримується спортивно-мілітаризованого стилю
(сорі, якщо воно називається інакше, виправте мну), а Іринка - класичного. Іра Шувалова модерувала
літсцену другого дня.
Можу помилитися (Наталі, мої папери у тебе, сонце, тож пишу виключно по пам'яті).
До мене підійшла Іра Тимощенко, ми привіталися, Варя Черезова, ми одразу пізнали
одна одну, обіймаючи Варцю я ще казала: "Варця, руда бестія" ;) Чомусь мені досі видавалося,
що Варця - тендітне дівча, а переді мною постала королева готики чи року :)



Мрії збуваються ! :)
 
ОксанкаДата: П`ятниця, 23.12.2011, 21:58 | Повідомлення # 12
яблучко
Група: Администраторы
Повідомлень: 1004
Статус: Offline
Тут уже була Ніка Новікова, яка показала Анну Смотрич, я так і не встигла із нею
поговорити. Ми домовилися, що Анна виступатиме одразу після мене. Згодом я підійшла до
Юлі Смаль і попросила її, щоб вона виступала після мене, бо Юліні виступи завжди
сильніші за мої - вона чудово почувається у будь-якій ситуації, вільно володіє словом і дикцією.
На жаль, я не знала, що Анна тихенько декламує... З Наталкою Клименко ми домовилися,
що вона виступить переді мною і закінчить свій виступ моїм улюбленим твором ;)

На сцені стояли 2 мікрофони, так, як я і просила для бардів, які, на жаль, не прибули. Біля
мікрофонів постійно крутилися чоловіки із персоналу фесту, щось там поправляючи для нашого
звучання.


Мрії збуваються ! :)
 
ОксанкаДата: П`ятниця, 23.12.2011, 21:58 | Повідомлення # 13
яблучко
Група: Администраторы
Повідомлень: 1004
Статус: Offline
Лора розпочала літературну сцену, зачитавши програму. Першого дня мали виступати ми, гурток
"Дуля із маком" імені Драча, союз "Плита", чоловіча література та у перерві - вільний мікрофон.



Мрії збуваються ! :)
 
ОксанкаДата: П`ятниця, 23.12.2011, 21:58 | Повідомлення # 14
яблучко
Група: Администраторы
Повідомлень: 1004
Статус: Offline
Пам'ятаю, що Лора Радченко розказувала про походження слова sevama, називала мене
"поетка, літератор, творець і ведуча, севама-мама, королева Оксана Яблонська (на цій ноті
сходи піді мною схитнулися), обережно - вони хитаються, - продовжувала Лора. Я підняла спідницю,
бо вона була вузька, а видряпатися на сцену хотілося. - О, Оксана вже почала стриптиз, -
казала Лора і подавала мені мікрофона ;) Розказуй про севаму :)

- Так, Оксана Яблонська підняла спідницю і стриптиз севами розпочався. Доброго дня усім.
Севама за сталою традицією представляє не тільки своїх учасників гутірки українських поетів sevama,
а і обдарованих поетів різного віку, які належать до різних літературних угрупувань, або є
незалежними. До речі, 24 серпня на День Незалежності ми проводимо фестиваль, який називається
"День Незалежного Поета". Фестиваль буде проведений у Львові, місце уточнюється. Стежте
за повідомленнями севами.
Окрім того, ми ведемо проект "Провокативно-лірична антологія сучасної творчості (скорочено
ПЛАСТ)", який викінчиться виданням збірки творів, яку ми представимо у Львові на форумі
видавців, або, якщо не встигнемо, на четвертому sevama fest'i поезії 24-25 жовтня у Києві.
Приходьте і будьте з нами :)


Мрії збуваються ! :)
 
ОксанкаДата: П`ятниця, 23.12.2011, 23:20 | Повідомлення # 15
яблучко
Група: Администраторы
Повідомлень: 1004
Статус: Offline
Юрій Рудницький

А нині розпочне наш виступ Юрій Рудницький, за сталою уже традицією, коли усяку
гарну справу має розпочинати мужчина :)
А поки він іде до сцени, я розкажу, що Юрій - журналіст, дослідник, мовник, історик, написав
книгу, яка бурхливо обговорюється, а про що ця книга він розкаже сам
.
Я передала Юрієві мікрофона і він почав декламувати свої твори.





Я ж кружляла навколо сцени, фотографуючи Юрка та слухачів і вивчаючи усе, що коїться поруч.
Юрій декламував свої твори і завершив свій виступ віршем, який присвячений мені. Цікаво, що у
момент його написання Юрій ще не знав про мій твір "Мій меч"... От, тобі і алюзії...


Мрії збуваються ! :)
 
Форум » ЦІКАВЕ Й КОРИСНЕ » ЗУСТРІЧІ В РЕАЛІ :) » 31.07-2.08.09 Їздили на фестиваль у Свірж !!! :):):)
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:

Сайт управляється системою uCozCopyleft Sevama © 2007-2024
Економічна освіта